Sallatë proteinash me qiqra dhe misër, e gatshme për pesë minuta

Zgjedhje e shkëlqyeshme për ata të cilët dëshirojnë trupin ta çojnë në top-formë Është shumë e shëndetshme, e pasur me proteina që janë të domosdoshme për zhvillim të drejtë të muskujve dhe shumë e shijshme, transmeton Telegrafi. Përbërësit:

– 1 filxhan qiqra; – ½ filxhan kinoe; – ½ filxhan misër të zier; – 12 filxhan bizele të zier; – 3 lugë vaj ulliri, – disa fletë nenexhiku; – 1 domate; – kripë; – piper; – pak temjan të tharë; – pak lëng limoni.

Përgatitja:Përgatitja është shumë e thjeshtë.E gjitha që duhet të bëni është që të gjithë përbërësit t’i qitni në tepsi, t’i përzieni dhe racioni juaj është i gatshëm. /Telegrafi/