Eskalon situata te Reali: Ramos godet me top Reguilon, 21-vjeçari i frikësuar duron përuljen nga kapiteni

Duket se asgjë nuk po shkon mirë te Real Madridi në këto momente.

Pas fillimit të dobët në La Liga është duke u folur edhe për një shkarkim të trajnerit Julen Lopetegui.

Por, tani situata nga duart duke se trajnerit spanjoll i ka dal edhe brenda klubit dhe lojtarëve.

Në stërvitjen e fundit Sergio Ramos është prekur në fytyrë aksidentalisht nga bashkëlojtari Sergio Reguilon.

Pas kësaj kapiteni i skuadrës u tradhtua nga nervat dhe e goditi me top mbrojtësin 21 vjeçar dhe i bërtiste gjatë gjithë kohës.

Reguilion duke ditur se Ramos është një nga lojtarët më me emër në skuadër, uli kokën dhe nuk reagoi fare.

Teksa të gjithë lojtarët po shikonin të befasuar, ishte Luka Modric që iu afrua Ramos dhe i kërkoi të qetësohet. /Telegrafi/